Tech-pur

Nietypowe zastosowanie hokerów

Najczęściej hokery spotkać możemy w barach czy restauracjach posiadających dużą ladę i jest to z pewnością widok, który nikogo nie może dziwić. Te meble użytkowe wraz z upływem czasu przeniosły się również do naszych domów i służą jako elementy wyposażenia kuchni. Sprawdzają się zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach, w których występują coraz bardziej popularne w Polsce wyspy, będące standardem w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Hokery komponują się bowiem z nimi idealnie, a ich funkcjonalność i wygoda jest nie do przecenienia. Obecnie szeroko znane „stołki barowe” zyskują nowe zastosowania i są chętniej wykorzystywane w różnego rodzaju branżach, nie tylko w gastronomi. Gdzie w takim razie możemy je spotkać?

Hokery a przemysł ciężki

Choć jeszcze kilkanaście lat temu trudno było to sobie wyobrazić, opisywane meble użytkowe znalazły swoje miejsce w szeroko rozumianym przemyśle ciężkim. Zapotrzebowanie na ich wykorzystanie wzrosło wraz z wymaganiami stawianymi przez rozwój technologii oraz coraz to nowsze rozwiązania produkcyjne. Dlatego spotkać je możemy w różnego rodzajach halach przemysłowych, punktach montażowych czy też warsztatach. Hokery mają bowiem wiele atutów, którymi przewyższają standardowe meble użytkowe. Przede wszystkim zapewniają stabilne podparcie w pracy w pozycji półstojącej. Dzięki wykonaniu z pianki integralnej charakteryzują się stosunkowo wysoką odpornością na substancje chemiczne, co zapobiega ich szybkiemu niszczeniu.

Hokery, czyli praktyczny wybór w laboratoriach oraz powierzchniach biurowych

Właściwości opisywane w poprzednim akapicie są również czynnikiem kluczowym dla wykorzystania hokerów w laboratoriach. Meble użytkowe dla wszystkich pracowników wykonujących obowiązki służbowe w trudnym środowisku muszą być przede wszystkim wytrzymałe, stabilne oraz odporne na działanie substancji chemicznych. Poza tym praca laboranta najczęściej wykonywana jest w pozycji półstojącej, co powoduje, że hokery sprawdzają się w niej idealnie. Warto również wspomnieć, że bardzo częste zastosowanie mają zwłaszcza modele obrotowe, które ułatwiają szybkie przemieszczanie się pomiędzy stanowiskami.

Meble te coraz częściej możemy również spotkać w budynkach biurowych, gdzie zapewniają przede wszystkim komfort oraz ergonomię pracy. Ich wygląd znacząco różni się bowiem od hokerów, które znajdziemy w barach czy restauracjach głównie ze względu na występowanie wygodnego oparcia.