Tech-pur

Solidne i praktyczne krzesła sklejkowe

Na pewno spotkałeś się z nimi w szkolnej klasie, na stołówce czy w instytucjach publicznych. Krzesła sklejkowe to meble, które towarzyszą nam od wielu lat i są wspominane przez wielu z dużym sentymentem. Zazwyczaj stanowią pierwszy wybór, jeśli chodzi o wyposażenie wielu lokali oraz obiektów użyteczności publicznej. Dzieje się tak z wielu względów – przede wszystkim są praktyczne, łatwe do czyszczenia oraz stosunkowo lekkie. Co czyni więc krzesła sklejkowe ponadczasowymi?

Lata mijają, krzesła sklejkowe pozostają niezmiennie stabilne

Co jest ich największą zaletą? Zdecydowanie nieskomplikowana budowa oraz prostota wykonania. Składają się bowiem z metalowego stelaża, a także tego, co stanowi esencję tego typu mebli, czyli siedziska oraz oparcia stworzonych z drewnianej sklejki. Wbrew pozorom tak prosta konstrukcja sprawia, że jest ona niezwykle wytrzymała i może znieść spore obciążenia. Dzięki temu meble są również odporne na uszkodzenia mechaniczne. W przeciwieństwie do krzeseł posiadających siedzisko wykonane z materiału modele sklejkowe są łatwe do czyszczenia, gdyż wystarczy wilgotna ściereczka, by doprowadzić je do stanu używalności. Stanowi to ich niewątpliwie ogromny atut. Z tego też względu nie występuje konieczność ciągłej wymiany mebli, gdyż krzesła sklejkowe charakteryzują się długą żywotnością.

Nowoczesne krzesła sklejkowe to zaprzeczenie szkolnej rzeczywistości

Tak jak wspomnieliśmy na początku, tego typu meble użytkowe mogą kojarzyć się w głównej mierze ze szkolnymi latami, a co za tym idzie względną surowością, jeśli chodzi o wygląd. Obecnie, dostępne są modele, które posiadają designerskie oparcia czy też są obszyte tapicerką dla zwiększenia komfortu ich użytkowników. Producenci co i rusz wymyślają nowe warianty krzeseł sklejkowych i nowoczesne warianty w żadnym wypadku nie przypominają tych tworzonych w czasach PRL-u czy na przełomie XX i XXI wieku. Nic więc dziwnego, że coraz częściej znajdują one zastosowanie jako wyposażenie mieszkań, stanowiąc integralną część wielu przestrzennych aranżacji. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że tego typu meble nie tylko nie wyszły z łask użytkowników, ale wręcz umocniły swoją rolę, stając się modne i eleganckie, nie tracąc jednocześnie na swojej funkcjonalności i wytrzymałości.