Tech-pur

Wpływ taboretu w pracy na komfort i efektywność pracownika

Odpowiednio zaaranżowane miejsce pracy jest kluczowe dla uzyskania jak najlepszej efektywności i poprawienia ogólnego komfortu. Istotnymi elementem są meble — szczególnie w przypadku pracy siedzącej i tyczy się to nie tylko standardowych 8 godzin spędzonych przy blacie czy też biurku. Co daje odpowiednio dopasowany taboret? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule!

Właściwy dobór mebli do pracy – taborety

Najczęściej znajdują one zastosowanie w rozmaitych warsztatach, laboratoriach uczelnianych czy też pracowniach rękodzielniczych. Odpowiednio dopasowane taborety zapewniają właściwą mobilność użytkownikowi, pozwalają np. na przesuniecie się od jednego do drugiego blatu. Poza tym w przypadku mebli z regulacją wysokości mamy pewność, że dostosujemy go względem własnego wzrostu. Jest to istotne w przypadku pracy na rozmaitych blatach, gdyż staje się ona bardziej komfortowa – jesteśmy w stanie przybrać odpowiadającą nam pozycję.

Jakość wykonania a komfort pracy

Dobre wykonanie mebla ma duży wpływ na komfort, a także efektywność. Właściwe wyprofilowane i odpowiednio kompaktowe taborety na kółkach pozwalają na zaoszczędzenie miejsca i “przesuwanie” się zamiast np. wstawania i konieczności przeniesienia mebla, co wpływa na efektywność, gdyż m.in. nie wybija z rytmu i jest rzecz jasna szybsze. W przypadku stałego miejsca pracy np. przy jednym blacie dobrym wyborem będą modele bez kółek, które zapewniają większą stabilność.

Na efektywność pracy wpływa również jakość mebla – brak tzw. skrzypienia, pękanie materiału itp. Dlatego też wybierając taborety warto stawiać na modele dobrej jakości od sprawdzonych producentów — propozycje spełniające te wymagania znajdziesz w naszej ofercie.

Dobór taboretów

Planując zakup taboretów do pracy zwrócić uwagę na jakość, wielkość, możliwość regulacji i dopasuj nóżki (z kołkami lub bez) względem miejsca, w którym ustawisz meble oraz swoich potrzeb. Na ogólny komfort pracy wpływa także design – w dobrze urządzonych pomieszczeniach przyjemniej się pracuje, tak więc ten element również warto mieć na uwadze.