Tech-pur

Jaka jest różnica między krzesłem laboratoryjnym a zwykłym?

Wykorzystanie zwykłych mebli w warsztacie czy pracowni często jest kuszącą opcją na zredukowanie kosztów. Blaty i siedziska, które sprawdzają się na co dzień w domu mogą wydawać się nam równie funkcjonalną opcją, co profesjonalne wyposażenie. W praktyce jednak krzesła laboratoryjne mają zupełnie inne cechy, przez co pozytywnie wpływają na komfort i bezpieczeństwo pracy. 

Odpowiedni dobór materiałów 

Kiedy wybieramy wyposażenie do warsztatu lub przestrzeni pracowniczej, jedną z najważniejszych kwestii jest materiał, z którego są wykonane. Zwykłe meble biurowe często wykonane są z tworzyw sztucznych i lekkich tekstyliów. Krzesła laboratoryjne powstają ze specjalnych surowców – na przykład pianki poliuretanowej, jak w modelu KNP-01 z oferty sklepu Tech-Pur. Dzięki temu są trudnopalne i odporne na wpływ odczynników chemicznych, dzięki czemu mogą być z powodzeniem wykorzystywane nawet w specjalistycznych pracowniach. 

Łatwe i szybkie czyszczenie 

Nawet jeśli wybierasz meble do amatorskiego warsztatu, w którym realizujesz swoje pasje lub rozwijasz mały biznes, warto decydować się na opcje, które utrzymasz w dobrym stanie przez długi czas. Zwykłe krzesła często źle znoszą pracę ze smarami, farbami czy odczynnikami. Szybko się brudzą i wymagają czasochłonnego szorowania, które często i tak nie przynosi pożądanego efektu. Siedziska laboratoryjne z pianki poliuretanowej są odporne na wpływ mocno brudzących substancji – można je łatwo wyczyścić i zdezynfekować. 

Wygoda i ergonomia 

Krzesła laboratoryjne są produkowane również z myślą o komforcie ich użytkowania. Szeroki zakres regulacji wysokości, opcjonalne podnóżki oraz możliwość wyboru pomiędzy kółkami a stabilnymi stopami to cechy, których nie zagwarantuje Ci żaden mebel domowy. W warsztatach, pracowniach i placówkach badawczych blaty i wyposażenie często są znacznie wyższe i mają inny kształt niż klasyczne domowe biurko. Krzesła z oferty Tech-Pur zostały stworzone z myślą o profesjonalnych środowiskach pracy, dzięki czemu zapewniają wygodę i pozwalają utrzymać prawidłową postawę przez wiele godzin.