Tech-pur

Jakie krzesło do warsztatu?

Siedzisko, które będzie nam służyć podczas pracy powinno być wygodne i ergonomiczne, w innym wypadku niezwykle łatwo o dyskomfort, który będzie nam towarzyszył nawet po odejściu od stanowiska. Krzesło do warsztatu powinno być przemyślanym wyborem niezależnie od tego, czy szukasz go z myślą o wyposażeniu profesjonalnym, czy amatorskim. W odnalezieniu właściwego mebla pomoże Ci poznanie cech, które powinien mieć, aby należycie spełniać swoją funkcję.

Regulacja wysokości i oparcia

Wielogodzinna praca w warsztacie często wymaga długiego przebywania w pozycji siedzącej. Krzesła z regulacją wysokości i kąta nachylenia oparcia pozwalają w utrzymaniu właściwej postawy bez obciążania układu ruchu. Takie meble doskonale sprawdzają się również w wypadku pracy zmianowej – każdy z korzystających może dostosować je do swoich potrzeb. Doskonałym przykładem swobodnej regulacji są minimalistyczne modele laboratoryjne KN-01 i KN-02 z naszej oferty.

Mobilność czy stabilność?

Kiedy wybieramy meble robocze, warto zastanowić się również nad podłożem, na którym chcesz je ustawić. Jeśli duży zakres ruchów jest dla Ciebie priorytetem, odpowiednim wyborem będzie dla Ciebie krzesło na kółkach, które znacznie ułatwi pracę przy większych stanowiskach i częstych zmianach miejsca. W wypadku śliskiej podłogi jednak warto wybrać podstawę w formie stabilnych stóp, które zmniejszają ryzyko samoistnego przesuwania się krzesła – jak na przykład w modelu KWCr-02.

Większa personalizacja stanowiska

Warto zauważyć, że krzesła warsztatowe mogą mieć również inne funkcjonalności, które w znacznym stopniu ułatwią nam pracę, jak na przykład:

  • dodatkowy podnóżek, który ułatwi utrzymanie postawy przy wyższych stanowiskach,
  • podłokietniki w ergonomicznym kształcie.

Nie bez znaczenia jest również materiał, z którego wykonane jest siedzisko. Klasyczne tekstylia mogą nie sprawdzać się w warsztacie – zwłaszcza wtedy, gdy pracujemy z materiałami, które brudzą i pylą. Nowoczesne tworzywa, takie jak pianka poliuretanowa, gwarantują podobny poziom wygody przy jednoczesnym ułatwieniu zachowania czystości.