Tech-pur

Taboret warsztatowy a taboret laboratoryjny – co wybrać?

Odpowiednie wyposażenie miejsca pracy jest niezwykle istotną kwestią. Właściwa ergonomia i komfort mebli, zapewniają większą wygodę podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Jednym z niezwykle ważnych elementów są taborety. Najczęściej mamy do czynienia z warsztatowymi i laboratoryjnymi. Czym różnią się te modele i który wybrać? Na to pytanie odpowiemy w poniższym tekście.

Taboret warsztatowy

Model ten w szczególności przeznaczony jest do różnorodnych zakładów przemysłowych i warsztatów motoryzacyjnych. Dlatego też musi cechować się dobrą wytrzymałością na różne substancje chemiczne, w szczególności w przypadku kół, głównie ze względu na m.in. rozmaite smary. Poza tym w tym przypadku istnieje również ryzyko zniszczenia mebla ostrymi przedmiotami, dlatego też są one wykonane z trwałych materiałów. Istotny jest także dobry mechanizm, ponieważ taborety warsztatowe najczęściej wykorzystują osoby, które są w większym ruchu niż pracownicy np. laboratoriów uczelnianych. Modele te najczęściej wykonane są ze sklejki drewnianej.

Taboret laboratoryjny

Musi zapewniać laborantom wygodę podczas długich godzin pracy. Co więcej, modele tego typu cechują się lepszą odpornością na różne substancje badane m.in. w danym instytucie. Podobnie jak warsztatowe nie zajmują dużo miejsca, a konstrukcja na ruchomych kółkach umożliwia przemieszczanie się pomiędzy blatami. Regulowana wysokość siedziska również zwiększa komfort tego typu rozwiązań i pozwala na dopasowanie modelu pod wzrost użytkownika. Siedziska wykonane są z poliuretanu, który jest łatwy w czyszczeniu, odporny na uszkodzenia oraz zapobiega ześlizgiwaniu się z taboretu laboratoryjnego.

Taboret warsztatowy czy laboratoryjny?

Wiele zależy od miejsca wykonywanej pracy, oczywiście model laboratoryjny można także wykorzystać w warsztacie. Najważniejsze, aby dopasować mebel do własnych potrzeb i wymagań, bo tylko wtedy zapewni on właściwy komfort podczas wykonywania obowiązków zawodowych bez względu na to, czy będzie to zakład przemysłowy, czy też instytut badań. W ofercie Tech-Pur znajdziesz różnorodne modele, które na pewno dopasujesz do swoich wymagań — zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.